středa 20. května 2009

Našla jsem to úžasné křeslo!Moc se mi líbilo žluté kožené křeslo z bytu Barbory Škorpilové. V rozhovoru pro časopis Moderní byt k němu říká: "Toto křeslo ze sedmdesátých let není Arne Jacobsen, ale odvezla jsem si ho z bytu mých rodičů, kteří ho chtěli vyhodit." To křeslo mi nedalo spát, myslela jsem, že pochází z bývalých UP závodů, ale dnes jsem ho objevila v Retro shopu Moare retroobjects.com.
Je od finského výrobce Peem. A není ani tak drahé! Nepojedu si ho koupit, pokud vy ano - pošlete mi fotku, ráda se pokochám. :-) A jak určitě podotkne má drahá sestra Aneris - dědečkův ušák vypadá (trošku) podobně a (marně) čeká na svou reinkarnaci. :-)

2 komentáře:

  1. Jasně že vypadá podobně, jenom potáhnout kůží :-)

    OdpovědětVymazat
  2. Ani neviem ako som natrafil na tento blog o kresle. Nedá mi nevyjadriť sa k nemu. Kúpil som si také kreslo v roku asi 1975 v červenej farbe. Mám ho ešte dnes, a tiež som uvažoval o jeho vyhodení, ale nedá mi to vyhodiť také báječné kreslo. Výborne sa v ňom drieme. Mal ho aj jeden môj sused, nazýval ho myslivna (to od slova myslieť). Na tom mojom sa mi kedysi zlomilo jedno rameno podnože, bola to nejaká hliníková zliatina. Tak som si musel vyrobiť novú podnož, urobil som ju ako päťramennú, z joklového profilu. Teraz je už na ňom popraskaná koža a vybehané sú ložiská v mechanizme, takže sa mierne vychyľuje aj do strán, a napriek tomu ho stále používam. Chcel som si kúpiť nové také kreslo, ale moja snaha bola márna. Čalúnenie by mi urobili nové, ale neviem kto by mi mohol opraviť ten mechanizmus. Je to škoda, to kreslo je na relaxáciu báječné

    OdpovědětVymazat