neděle 31. května 2009

Cafeterie Cibulka - Lednice
Nedbajíce nepřízně počasí, vydali jsem se na výlet do Lednice. Na procházku po zámeckém parku bylo skutečně příliš deštivo, takže jsme aspoň viděli mořské Akvárium Malawi, zámecký skleník a jako sladkou tečku navštívili kavárnu Cafeterie Cibulka. V kavárně obsluhovala velice příjemná paní Lidka (jméno zjistila naše dcera Ema, která vyzvídá "Jak se jmenuješ?" na každém sympatickém člověku :-)). Dali jsme si dezert jménem Bavarois - až posléze doma (na webu) jsem zjistila, že zákusky připravuje cukrář z Tunisu Ben Zied Chrouda. Nepoužívá žádné umělé příměsi, zdobí čerstvým ovocem, šlehačku vaří... to čtu na webu a je to nejspíš pravda, Bavarois byl vynikající. Ale nechtěla jsem samozřejmě psát o dortících, důvodem článku o Cafeterii je její půvabný interiér. Výrazné tapety s černými květy, křišťálové lustry, zrcadla v mohutných rámech... a bílé kusy nábytku v historickém stylu, retro plakáty. Výsledný dojem je velice eklektický. :-)

19 komentářů:

 1. Jo, tak to musel být krásný výlet... Škoda, že jsem nebyla s Vámi. Holt někdo pracovat musí, zvlášť když máme tu krizi ;-)
  Kavárnička je moc pěkná. A i ty zákusky nevypadají marně ;-)

  OdpovědětVymazat
 2. Jo... a v tom My hotelu mají krásný onyxový (asi) recepční pult. Něco jako ve vile Tugendhat.

  OdpovědětVymazat
 3. Ty úderníku, vždyť jsi na jižní Moravě furt - musíš prostě někdy místo turistiky zapadnout do kavárny. :-) Ty zákusky Bavarois byly opravdu výborné, ještě jsme měli minigate a to už bylo takové nicmoc s krémem...

  OdpovědětVymazat
 4. V hotelu nebo ve vile Tugendhat? :-) V prvním skoro - jenom zvenku. Ve druhém i uvnitř ;-) Z obou míst znám ale lojzovy fotky - viz http://www.sharkan.net/665-fotopozvanka-do-lednice-na-morave a http://www.aneris.cz/brno_31.html.

  OdpovědětVymazat
 5. Teda ale nevím, jak drahou polovičku přinutit k návštěvě cukrárny :-( Dává si pozor na "tajli" :-) No, třeba to nějak navlíknu ;-)

  OdpovědětVymazat
 6. Lojzo - dobrý, Tvoje znám, ale taky dobrý. :-) Onyxová stěna je krásná, moc by se nám domů hodila... :-)
  No a nepotřebuje drahá polovička taky někdy "po výkonu" doplnit cukry? :-)

  OdpovědětVymazat
 7. No, vidíš. Jsem věděla, že to nečteš pozorně. Ty "moje" fotky jsou taky lojzovy :-) A je to tam i uvedeno ;-)
  Drahá polovička po výkonu papá syrovátku ;-)

  OdpovědětVymazat
 8. No jasně, zrovna jsem se chtěla zeptat, kdo je ten slovenský architekt - nenormální nesmrtelník. :-)
  Syrovátku? Mně se zdá, že v té kavárně měli nějaké syrovátkové řezy... zkus to. :-)

  OdpovědětVymazat
 9. Jooo! Jasně, syrovátkové řezy - to je ONO! Děkuji :-)))

  OdpovědětVymazat
 10. teeeda, bezvadná atmosféra, to je něco pro nás kavárenské povaleče:)

  OdpovědětVymazat
 11. Ta bezvadná atmosféra byla z velké části způsobena perfektní obsluhou - paní Lidkou, která v dětském koutku bavila všetečnou Emu a my se mohli kavárensky povalovat a fotit atmošku. :-)

  OdpovědětVymazat
 12. To musel být krásný výlet. A já mám na výletech nejradši kavárny a cukrárny a tahle navíc vypadá fakt útulně.

  OdpovědětVymazat
 13. Me encanta los diseños y elambiente relajado que muestra las fotografias una decoración preciosa que invita al descando.Con cariño Vicky

  OdpovědětVymazat
 14. Pěkné dopoledne; chtěl bych upozornit na novou stránku věnovanou cafeterii, kterou naleznete na webu restaurace Grand Moravia Restaurant.

  Odkaz na stránku
  http://www.grandmoravia.cz/dalsi-sluzby/cafeterie/

  Preji vsem hezky den a Jane dekuji za pekny clanek.

  OdpovědětVymazat
 15. Pane Adámku, děkuji za upozornění na novou webovou stránku mé oblíbené kavárny, odkaz jsem opravila v textu. Pokud máte možnost, vyřiďte prosím pozdrav od spokojených zákazníků také paní Lidce, děkuji. A těším se na příští návštěvu Cafeterie. :-).

  OdpovědětVymazat
 16. Paní Lidku jsem pozdravil, děkujeme.

  OdpovědětVymazat