pondělí 11. srpna 2014

Stezka "Bez bot"


Chodit bosky je zdravé. Doporučuje se to i pro děti! Úplně žasnu, odkdy? Dceři je 8 let a vždycky jsem měla za to, že má mít kvalitní kožené boty "se Žirafkou", nejlépe z lékárny. A houby, měla chodit bosá! Musím uznat, že mi to dává smysl a nejspíš se stane pokusným králíkem mé nové bosé teorie. Když už boty, tak mají být měkké, lehké, bez zvýšené paty. Baleríny? Cvičky? Plátěné tenisky? Co obouváte svým dětem vy?

Chodit  bosky je dobrodružné. Nevěříte? Tak se zkuste projít bez bot po pardubickém obchodním centru, jako pan Zahálka.

Chodit bosky je zábavné. Na rozpálené kamenité pláži u moře mi to až tak nepřišlo, ale chůzi po Stezce bez bot můžu doporučit. Stezku najdete v Brně - Líšni, za parkovištěm na Sedláčkově ulici.


Stezka střídá různé povrchy. Můžete se projít po jemném a hrubém písku, oblázcích, štěrku, kůře... Měla jsem obavy ze šišek, ale chodí se po nich moc příjemně.


Ema zdrhá po došlapu na nějaké hrubší místo. :-) A to, co drží v ruce, jsou právě super dokonalé ortopedicky tvarované boty z lékárny. Ach jo.

Málem bych zapomněla na hobliny. S hoblinama je legrace. Vybíráním hoblin z vlasů se zabavíte celou cestu zpátky, šalinou číslo 8 do centra.


A mořský píseček, to je blaho...

Chodíte rádi bez bot?

wordpress themes

6 komentářů:

 1. Stezku neznám, ale bez bot chodím moc ráda. Díky za tip!

  OdpovědětVymazat
 2. Naše děti chodí celou letní sezonu víceméně naboso, já jsem se od nich inspirovala a taky už aspoň doma, na zahradě a na výlety chodím bosky, je to úžasné! Jen ať si to lidé na stezce vyzkouší :)

  OdpovědětVymazat
 3. Chůzi naboso miluji.. :) Máš krásný blog! Stala jsem se pravidelnou čtenářkou a byla bych moc ráda, kdyby ses také stala pravidelnou čtenářkou u mě na blogu :)

  Corculum♥

  OdpovědětVymazat
 4. Tak to je zajímavý nápad!! :-) Já jsem taky jako malá nosila botky se žirafkou, přesto jsem měla ploché nohy... Celé léto jsem chodila a chodím na zahradě bosa a nohy mám v pohodě.. :-)

  Hezký večer,
  skills-of-art.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 5. Zajímavý nápad - taková stezka. Nicméně si myslím, že chuze naboso a boty se žirafou se vubec nevylučují. Nikde jsem neslyšela, že by byla extra zdravá chuze po rovném tvrdém povrchu, na kterém se našinec pohybuje nejvíc. Tam bych ty zdravé boty vubec nazatracovala. A po ruznorodejším povrchu je to pro nohu zase lepší bez bot, protože se stimuluje ploska nohy a podporuje tvorba (u detí) a posiluje klenba. Za mě je obojí správně :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Já chodím ráda bez bot doma po bytě, případně u rodičů na zahradě, je to pro mě takové příjemné znamení pohody.

  OdpovědětVymazat