čtvrtek 1. srpna 2013

Raňajkuj, pi vodu, veĺa kráčaj!

Moudré heslo, kéž bych se jím sama řídila. :-)

Doporučení z titulku, vyvedené v křídě, je k vidění  na zdi jednoho bytu v Nitře, jehož rekonstrukci navrhli Toito architekti.
V panelovém jednopokojovém bytě celou čtvrtiny plochy zabírala chodba a šatník, architekti místo ní navrhli překližkovou "skříň", do níž umístili postel, komoru, pračku, koupelnu, ledničku a ošacení celé rodiny.
Fotky: http://goo.gl/FvHTcV

A ještě fotka z jiné realizace téhož ateliéru: byt M - skvělý popis tohoto bydlení si přečtěte na webu toito.

Krátká citace:
"Je osobnou výpoveďou majiteľov, rozpráva ich príbeh, vyjadruje názory a túžby. Architekti boli iba zrkadlom ich viery v rodinu a bytie spolu, ktoré sa odrazili v celom priestore. Byt M je úprimná snaha o skutočný domov."

Podle mně se to úžasně povedlo! Co říkáte na hernu ve vyšších sférách?

11 komentářů:

 1. Nádhera. Tam bych uměla bydlet! Jen ten hrací koutek nahoře je podle mého dost nebezpečný. Trnula bych.

  OdpovědětVymazat
 2. Tak to je dokonalej byt, dcera by se tam vyřádila :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Jednopokojový byt je skvěle vyřešený, to ani není možné, co se tam vešlo:) A ten druhý byt - prostě paráda!

  OdpovědětVymazat
 4. Jééhé, tak teď jste mi to zase "vyfoukla" vy :) To je milé :)
  Jinak Toito jsou skvělí, má srdeční záležitost. Za málo peněz fůra muziky, aneb důkaz, že dobré bydlení je především o nápadu a způsobu myšlení... Doporučuju "dům", ve kterém sami architekti bydlí: http://www.lidovky.cz/zahradkarska-kolonie-a-pudorys-3x7-metru-rodinny-dum-za-400-tisic-pv0-/design.aspx?c=A130527_202241_ln-bydleni_ter

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To byla odveta. :-))) Ale musím přiznat, že u Vás na blogu bych si početla lépe než tady... :-)
   Domeček architektů je - zejména zvenku - skvělý, hrozně se mi líbí jak vyřešili stínění oken.

   Vymazat
  2. Vy lichotnice ;)))! Domeček je perfektní ukázka, že když se chce, tak to jde. Jakkoliv :)

   Vymazat
 5. z toho hristatka mne mrazi, kdyz si predstavim naseho akrobata, ale rodice urcite vi, co maji doma a co jejich deti zvladnou.
  jinak jednim slovem genialni!!!

  OdpovědětVymazat
 6. Přemýšlela jsem o tom hracím koutku pod stropem - já bych se nebála! Věřila bych, že je to vymyšlené a udělané bezpečně. I když možná, že jsem vytrénovaná pobytem Emy ve waldorfské školce, asi k tomu napíšu článek. Děkuji, že jste mě přivedly na námět! :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Paráda! Toito i já ráda. Síť mi taky kupodivu nejpřijde tak nebezpečná, když tam stojí ta už větší holčička, ale v případě našich torpét by musely být vruty ve stropu vskutku velmi velmi pevné /což určitě jsou/. Na článek o walfdorské školce se těším. Hezké letní dny!

  OdpovědětVymazat
 8. Bylo by možné i zveřejnit půdorys původního stavu a nové dispozice? Moc by mě to zajímalo. Nový návrh je plný skvělých nápadů. Gratulace!!!
  Lenka Drozdová, Brno

  OdpovědětVymazat
 9. Mockrát děkuji za inspiraci. Těším se, až se zase vydám do lázní. Byla jsem naposledy v nějaké solné jeskyni - týjo budou to skoro 2 dekády. Ten čas hrozně rychle letí. Nejsem si jista, ale podle mě jsem se díky sauně a jeskyni hrozně mentálně vyčistila. Co vám pomáhá na bordel v hlavě?

  OdpovědětVymazat